Historia RoduFotografie przedstawicieli rodu
Ród Jurowskich
Strona genealogiczna rodu Jurowskich herbu Przyjaciel
Fotografie przedstawicieli rodu
<< Poprzedni obraz Wszystkie obrazy w tym albumie
Akt ślubu Adama i Walerii z Suszków Jurowskich
Akt ślubu Adama i Walerii z Suszków Jurowskich
03/03/2011 23:01:15
Zdarzyło się to w mieście Lublinie na Kalinowszczyźnie 12 (24) lipca 1898 o godzinie 6 po południu. Oznajmiono w obecności świadków - Stanisława Jaśkiewicza, licząceo lat 48, konduktora, zamieszkałego na Kalinowszczyźnie, i Walentego Suszka, liczącego lat 52  zamieszkałego w Tatarach.
Zawarto prawnie sakrament związku małżeńskiego między Adamem Jurowskim, liczącym lat 28, kawalerem, konduktorem, urodzonym w miejscowości Jurewiczach, a zamieszkałego na Piaskach, syna nieżyjącego Piotra i Pelagii z Hryniewiczów, małżonków Jurowskich, a Walerią Suszek, mającą lat 18, panną urodzoną w Rudzie, a zamieszkałą w Tatarach, córką żyjących Walentego i Elżbiety z Pruchniaków, małżonków Suszków.
Małżeństwo poprzedziły 3 zapowiedzi ogłoszone w parafii św. Pawła w Lublinie, na nabożeństwach 28 (10) czerwca, 5 (17) i 12 (24) lipca bieżącego roku.
Zgodę na wstąpienie w związek małżeński oznajmili słownie rodzice. Nowożeńcy oświadczyli, że żadnych przeszkód w zawarciu związku małżeńskiego między nimi nie ma. Sakramentu małżeństwa udzielił ksiądz Jan Władziński, miejscowy wikariusz.
Akt w obecności naszej przeczytano i podpisali zebrani.
Akt grodzki przygotował wikary Kalinowszczański.

[podpisali]

Adam Jurowski, Waleria z Suszków Jórowska, Stanisław Jaśkiewicz, Walenty Suszek.
<< Poprzedni obraz Wszystkie obrazy w tym albumie


 
Historia RoduFotografie przedstawicieli rodu